آموزش افزودن دسته بندی در وردپرس

افزودن دسته بندی در وردپرس کاری است که باید قبل از شروع به افزودن نوشته در وردپرس آن را انجام دهید. با اضافه کردن دسته بندی در وردپرس مطالبی که در سایت منتشر می‌کنید به صورت مرتب در دسته‌بندی‌های مرتبط به هم قرار خواهند گرفت و با مراجعه به هر دسته بندی میتوان مطالب مربوط به همان دسته را مشاهده کرد.

در این آموزش از دیجی پرو قصد داریم به نحوه افزودن دسته بندی در وردپرس و آموزش دسته بندی در وردپرس بپردازیم. با استفاده از این آموزش میتونید امکان دسته بندی را بر اساس موضوعات مطالبی که قصد انتشار در سایت را دارید فراهم کنید.

برای اضافه کردن دسته‌بندی در وردپرس ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس شده و به منوی نوشته‌ها> دسته‌ها مراجعه کنید. با مراجعه به این منو صفحه‌ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که میتوانید در آن دسته‌بندی مطالب وردپرس را به صورت درختی ایجاد کنید. منظور از دسته بندی درختی در وردپرس این است که مثلا یک دسته بندی با نام افزونه وردپرس ایجاد می‌کنید، حالا سایر دسته‌بندی‌ها که مربوط به این دسته هستند را اضافه می‌کنید. با این تفاوت که از قسمتی باید مشخص کنید که دسته افزونه وردپرس که ابتدا ساختید به عنوان مادر این دسته‌ها بوده و این دسته بندی یک زیر ساخته از این دسته به حساب می آید.

آموزش افزودن دسته بندی در وردپرس

توضیحات دسته

نام: این فیلد مربوط به نام یا همان title دسته بندی شماست که با مراجعه به آدرس دسته بندی در وردپرس در عنوان مرورگر نمایش داده خواهد شد. حالا نام دلخواه خودتان را برای دسته بندی در این فیلد وارد کنید.

نامک: این فیلد مربوط به پیوند یکتا دسته‌بندی هست که میتوانید با مراجعه به مقاله‌ی انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس با نحوه انتخاب یک پیوند یکتا مناسب آشنا شوید. نامک همان آدرسی میباشد که بعد از آدرس دسته بندی درج خواهد شد. به عنوان مثال در اینجا ما برای دسته بندی افزونه وردپرس که از نامک plugins استفاده کردیم آدرس دسته‌بندی ما به صورت dgpro.ir/category/plugins خواهد بود.

مادر دسته: این فیلد برای مرتب کردن دسته‌بندی‌ها به صورت درختی بوده به این صورت که اگر در اینجا یک دسته بندی دیگر را به عنوان مادر دسته انتخاب کرده باشید دسته بندی فعلی که در حال ساخت آن هستید به عنوان زیر دسته آن دسته انتخاب خواهد شد.

توضیح: فیلد توضیح برای دسته بندی در وردپرس در واقع همان Description دسته بندی میباشد که در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود. البته اگر در قالب وردپرس که از آن استفاده می‌کنید توابع مربوط به نمایش توضیحات دسته بندی استفاده شده باشند در داخل یک کادر در بالای دسته بندی که مطالب موجود در آن دسته نمایش داده می‌شوند قابل مشاهده خواهند بود.

حال اگر روی دکمه افزودن دسته تازه کلیک کنید دسته بندی ساخته شده، اضافه شده و در سمت چپ صفحه مشابه تصویر زیر نمایش داده خواهد شد. همانطور که مشاهده می‌کنید در این نمونه دسته مقالات سایت به عنوان دسته مادر انتخاب شده و سایر دسته بندی‌ها که در زیر آن قرار دارند و در کنار نام آنها از خط تیره استفاده شده دسته فرزند هستند. به چنین دسته بندی هایی در وردپرس ساختار درختی می گویند.

آموزش افزودن دسته بندی در وردپرس

آموزش استفاده از دسته بندی در وردپرس

حال برای استفاده از دسته بندی در وردپرس کافی است تا در صفحه افزودن نوشته به بخش دسته‌ها که در سمت چپ صفحه قرار دارد مراجعه کرده بر اساس مطلبی که در حال نگارش هستید دسته بندی‌های مورد نظر را انتخاب کنید.

امیدورایم این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و بتوانید در وردپرس دسته جدید ایجاد نمایید.

نظرتان را بگویید